گزارش جهانی استاندارد ISO 27001-مدیریت امنیت اطلاعات-۲۰۱۸-بخش اول

گزارش جهانی استاندارد ISO 27001

۶۸ درصد از سازمان‏ها جهت دستیابی به مقررات حفاظت از داده‏ های عمومی، در حال استفاده از استاندارد ISO 27001 هستند
پیشرفت | مطابقت | محافظت

 مقدمه

به عنوان کارشناس جهانی در اجرا/ پیاده‏ سازی استاندارد ISO 27001، شرکت راهبری فناوری اطلاعات افتخار این را دارد که نتایج چهارمین بررسی سالانه خود را منتشر کند. این گزارش نظرات ۱۲۸ متخصص از سراسر جهان که در این نظرسنجی شرکت کردند را ارائه می‏دهد. کسانی که استاندارد ISO 27001 را پیاده‏ سازی کرده ‏اند، کسانی که در حال پیاده‏ سازی این استاندارد هستند و یا مطابق با سیستم مدیریت امنیت اطلاعات قصد پیاده‏ سازی این استاندارد را دارند.
شرکت راهبری فناوری اطلاعات معتقد است که این نتایج بینش مفیدی را برای مدیران اجرایی، ممیزان، مشاوران و سران تیم‏های امنیتی فراهم می‏ آورد و رشد مستمر و پذیرش استاندارد در سطح جهان را فراهم خواهد کرد.

درباره شرکت راهبری فناوری اطلاعات

شرکت راهبری فناوری اطلاعات یکی از ارائه‏ کنندگان پیشرو جهانی از راهبری فناوری اطلاعات، مدیریت مخاطره و راه‏ حل‏های انطباق، با تمرکز ویژه بر روی تاب‏ آوری سایبری، حفاظت از داده‏ها، استاندارد امنیت داده در صنعت کارت‏های پرداخت، استاندارد ISO 27001 و راه‏ حل‏های امنیتی سایبری است.
با داشتن امکان پیاده‏ سازی ISO 27001 از زمان آغاز استاندارد، بیش از ۸۰۰۰ متخصص از سراسر جهان در زمینه پیاده‏ سازی و ممیزی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در این شرکت آموزش دیده‏ اند و به بیش از ۶۰۰ سازمان در پروژه ‏های صدورگواهی و سازگاری ISO 27001 کمک شده‏ است.
تجربه این شرکت نشان‏ دهنده این مهم است که آن‏ها دقیقاً می‏دانند که چه چیزی برای موفقیت یک پروژه لازم است و می‏توانند از سازمان‏ها با گواهینامه ISO 27001 آن‏ها در قالب دوره‏های آموزش آگاهی‏ کارکنان، جعبه‏ های ابزار، کتاب‏ها، نرم ‏افزار و مشاوره حمایت کنند.

امنیت اطلاعات و استاندارد ISO 27001

با یک افزایش ۲۵ درصدی در تعداد گزارش‏‏های ارائه‏ شده در ارتباط با نقض داده‏ها در سال ۲۰۱۷، امنیت سایبری در حال تبدیل شدن به اولویت اول برای سازمان‏ها است.
تا جایی که بسیاری از سازمان‏ها جهت کاهش مخاطره، تصمیم به پیاده‏ سازی یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات گرفته‏اند، یک سیستمی از فرآیندها، اسناد، فناوری و افرادی که به سازمان‏ها کمک می‏کند امنیت اطلاعات خود را در یک مکان مدیریت و پایش کرده و از سوی دیگر بهبود بخشند.
سیستم مدیریت امنیت اطلاعات زمینه‏ای را برای مدیریت امنیت داده‏ها با استفاده از مجموعه‏ای یکپارچه از خط ‏مشی‏ها، رویه ‏ها/ روش‏ها و فناوری‏ها و امکان پذیرش تعدادی از قوانین ازجمله دستورالعمل‏هایی در ارتباط با امنیت شبکه و سیستم‏های اطلاعاتی (NIS) و قانون حفاظت از داده‏ های عمومی اتحادیه اروپا (GDPR) را فراهم می‏کند.
ISO 27001 استاندارد بین ‏المللی است که بهترین روش ‏برای یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات را تشریح می‏کند. این استاندارد یکی از محبوب‏ترین استانداردهای امنیت اطلاعات در جهان است.
چارچوب استاندارد برای کمک به سازمان‏ها جهت مدیریت شیوه ‏های امنیتی خود در یک مکان، به‏صورت مستمر و مقرون‏ به ‏صرفه طراحی شده‏ است.
سازمان‏هایی که سیستم مدیریت امنیت اطلاعات را پیاده‏ سازی می‏کنند، قادر به تأمین امنیت اطلاعات در تمامی اشکال آن هستند، تاب‏آوری خود در برابر حمله‏ های سایبری، انطباق با تهدیدهای امنیتی در حال تغییر و کاهش هزینه‏ های مربوط به امنیت اطلاعات را افزایش می‏دهند.
پیاده‏ سازی یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات سازگار با استاندارد ISO 27001 نه تنها بهترین روش امنیت اطلاعات است بلکه برای نشان دادن انطباق حفاظت از داده‏ها نیز ضروری است. حتی اگر سازمانی از یک نقض امنیتی رنج می‏برد، تنظیم‏ کننده‏ ها (رگولاتورها) با سازمان‏هایی که دارای گواهینامه ISO 27001 هستند با نرمی و ملایمت رفتار می‏کنند، زیرا آن‏ها قادرند نشان دهند که بهترین روش‏های امنیت اطلاعات را دنبال می‏کنند.

شرکت‏ کنندگان در نظرسنجی

براساس کشور
مدیریت امنیت اطلاعات 1

براساس اندازه سازمان (تعداد کارکنان)

مدیریت امنیت اطلاعات 2
براساس درآمد سالانه

مدیریت امنیت اطلاعات

براساس بخش/ دپارتمان
مدیریت امنیت اطلاعات مدیریت امنیت اطلاعات براساس عنوان شغلی

مدیریت امنیت اطلاعات

 مدیریت امنیت اطلاعات

مزایا و پیشران‏های ISO 27001

پیشران‏های اصلی برای پیاده‏ سازی ISO 27001 در سازمان شما کدامند؟

مدیریت امنیت اطلاعاتمهم‏ترین مزایایی که اجرا/ پیاده‎سازی ISO 27001 برای سازمان شما به ارمغان خواهد آورد، چیست؟

مدیریت امنیت اطلاعاتبه عنوان تنها استاندارد بین ‏المللی دارای ممیزی (با قابلیت ممیزی) که نیازمندی‏های یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات را تعریف می‏کند، گواهی‏نامه ISO 27001 نشان می‏دهد که امنیت اطلاعات یک سازمان در راستای به ‏روش‏های بین ‏المللی مدیریت می‏شود.
بیش از ۷۰ درصد از پاسخ‏ دهندگان گزارش داده‏ اند که بهبود امنیت اطلاعات بزرگ‏ترین پیشران برای اجرای ISO 27001 محسوب می‏شود و به‏دست آوردن مزیت رقابتی با (۵۷ درصد)، اطمینان از رعایت قوانین و مقررات با (۵۲ درصد) و دستیابی به قانون حفاظت از داده‏ های عمومی با (۴۸ درصد) به ترتیب بیش‏ترین تا کم‏ترین سهم را به خود تخصیص داده ‏اند.
باتوجه به نتایج این نظرسنجی (بسیار نزدیک با پیشران‏هایی برای پیاده‏ سازی ISO 27001)، بهبود امنیت اطلاعات بزرگ‏ترین مزیتی است که از طریق دریافت گواهی‏نامه به دست می ‏آید ، در حالی که ۸۹ درصد از سازمان‏ها گزارش دادند که مهم‏ترین مزیت ناشی از اجرای استاندارد است.

سایر مزایای کلیدی/ اصلی عبارتنداز:
مدیریت امنیت اطلاعات

ایمیل خود را وارد کنید و عضو خبرنامه شوید.
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در لینکدین دنبال کنید
Start typing to see posts you are looking for.

جهت ثبت درخواست همین حالا فرم را تکمیل نمایید.

با تکمیل فرم و ارسال درخواست خود، همکاران و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

جهت دانلود کاتالوگ شرکت همین حالا فرم را تکمیل نمایید.

جهت دانلود گزارش امنیتی 2023 همین حالا فرم را تکمیل نمایید.

در دنیای امنیت چه خبر؟
جهت دریافت آخرین اخبار دنیای امنیت شبکه و اطلاعات ایمیل خود را وارد کنید.