خدمات مدیریت‌ شده امنیت (MSS)

Managed Security Services یا خدمات مدیریت شده امنیت (MSS) چیست؟

بسیاری از سازمان‌هایی که امنیت خود را مدیریت می‌کنند، با چالش‌هایی نظیر کمبود مهارت‌ها و شایستگی‌های تخصصی لازم برای محافظت مقرون‌به‌صرفه و درست در برابر افزایش دامنه، حجم و شدت تهدیدات سایبری هستند. این چالش‌ها اغلب مدیران فناوری اطلاعات را وادار می‌کند که برخی از وظایف امنیتی را به یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات امنیت مدیریت‌شده بسپارند. شرکت امن‌پردازان کویر (APK) آگاه است که امنیت سازمانی مدرن، نیازمند رویکردی کاملاً جدید است و به عنوان شریک امنیتی قابل اعتماد شما، Managed Security Services یا خدمات مدیریت شده امنیت (MSS) یا را معرفی می‌کند. این خدمات برای اطمینان از ایمن و سالم‌بودن زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، یک امنیت 360 درجه، با طیف گسترده‌ای از خدمات امنیتی مدیریت شده شامل شناسایی، محافظت، تشخیص، پاسخ و بازیابی را بصورت 5*8 یا 7*24 ارائه می‌دهد.

خدمات مدیریت‌ شده امنیت (MSS) شامل طیف وسیعی از خدمات مدیریت‌شده تشخیص رخداد (Managed Detection & Notification)، CERT، تشخیص و پاسخ مدیریت شده (Managed Detection & Response) و خدمات امنیتی مدیریت شده پیشرفته است  که هر کدام با توجه به سطح بلوغ امنیت سازمان ارائه می‌شوند.

معماری خدمات مدیریت‌شده امنیت (MSS)

ویژگی ها

مزایا

مزایای استفاده از خدمات مدیریت‌ شده امنیت (MSS)

  • برون‌سپاری امنیت (شامل تشخیص و پاسخ) به تیم خبره و با تجربه
  • مدیریت هزینه و منابع انسانی
  • اطلاع از سطح بلوغ امنیت و رصد پیوسته و شبانه‌روزی امنیت سازمان

خدمات

چه سرویس‌هایی در خدمات مدیریت‌ شده امنیت (MSS) ارائه می‌شود؟

خدمات مدیریت‌ شده امنیت (MSS) شرکت امن‌پردازان کویر (APK) شامل سطوح زیر است:

خدمات مدیریت شده تشخیص رخداد (Managed Detection & Notification)

مدیریت و برون سپاری کامل حوزه تشخیص و اطلاع رسانی از حوادث امنیتی به دو صورت پیشگیرانه و واکنشی از جمله وظایف این سطح از سرویس MSS است. در این سطح که به مرکز عملیات امنیت‌ مدیریت شده (MSSP) نیز شناخته می‌شود از ابزار APKSIEM، سامانه مدیریت وقایع و امنیت اطلاعات به عنوان هسته تکنولوژی استفاده می‌شود و افراد آموزش دیده و با تجربه در حوزه های مختلف امنیتی نظیر متخصص امنیت شبکه، لینوکس، ویندوز و دیتابیس در لایه‌های Tier1، Tier2 و Tier3  به صورت 7*24 امنیت سازمان را رصد کرده و مشاوره های امن‌سازی سازمان را ارئه می دهند.

خدمات مدیریت‌شده پاسخ به رخداد (Managed Incident Response)

این خدمات در راستای ایجاد ساختاری برای بالا بردن سطح امنیت سازمان با سه رویکرد مدیریتی، پیشگیرانه (Proactive) و واکنشی (Reactive) است. در این سطح از خدمات، حوادث و نواقص به صورت Proactive در قالب اقدامات مختلف اولیه و دوره‌ای شناسایی و رفع می گردند. از طرفی دیگر، در صورت بروز حوادث، با توجه به فرایندهای استاندارد و وجود تیم‌های متخصص، در کوتاه ترین زمان ممکن واکنش‌های مناسب توسط تیم پاسخ به رخداد (CSIRT) از قبیل اصلاح پیکربندی و امن‌سازی و همچنین تحلیل تاثیرات از طریق شکار تهدیدات، فارنزیک و آنالیز بدافزار انجام شده و شبکه به وضعیت امن و پایدار بازگردانده می‌شود.

خدمات پیشرفته و مدیریت‌ شده امنیت (Advanced Managed Security Services)

خدمات Advanced MSS به عنوان یک سطح پیشرفته تنها بر روی دو پارامتر « بلوغ» و «کارایی» تمرکز می‌کند. در این سطح با راه‌اندازی Purple Team و ایجاد محیط شبیه‌سازی برای انجام عملیات مرتبط بوسیله تیم‌های Offense مانند تیم قرمز (Red Team) و Defense، هوشیاری و کارایی امنیت سازمان ارزیابی می‌شود. همچنین بر اساس استانداردهای CMM و CREST بلوغ امنیتی سازمان ارزیابی و استراتژی رشد آن تدوین می‌گردد.

 

جهت ثبت درخواست همین حالا فرم را تکمیل نمایید.

با تکمیل فرم و ارسال درخواست خود، همکاران و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

Start typing to see posts you are looking for.

جهت ثبت درخواست همین حالا فرم را تکمیل نمایید.

با تکمیل فرم و ارسال درخواست خود، همکاران و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.