راهنمای جامع امن‌سازی نیروی دورکار: نقش حیاتی VPN امن – بخش اول

راهکار EDR

درحالی‌که کووید-۱۹ همه‌ی سازمان‌ها و کارمندان را مجبور کرده است نحوه‌ی کار خود را تغییر دهند تا با این واقعیت جدید تطبیق پیدا کنند، عاملان مخرب نیز خود را تطبیق داده‌ و با سوءاستفاده از شرایط کووید-۱۹، حملات سایبری خود را اجرا کرده‌اند. در‌حالی‌که افراد الگوهای رفتاری خود را برای پاسخ به این بحران تغییر می‌دهند، حملات سایبری کووید-۱۹ شیوع پیدا کرده‌اند.

درهمین‌حین، کارمندان به محیط کاری منعطف‌تری عادت کرده‌اند. در یک دوره‌ی کوتاه، سازمان‌های تمام صنایع فهمیدند که چطور می‌توانند کسب‌وکار خود را تقریباً به‌طور کامل، از راه دور اداره کنند و برای کارمندان تمام منابع مورد نیاز برای کار از خانه را فراهم نمایند. به‌طورکلی، شرکت‌هایی که اخیراً کار از راه دور را شروع کرده‌اند متوجه شده‌اند که می‌توان یک فرهنگ سازمانی قدرتمند و سالم را حفظ کرد که به کارمندان کمک کند درحالی‌که به‌طور تمام‌وقت از خانه کار می‌کنند احساس کنند متصل هستند. از طریق راهکارهایی مثل کنفرانس‌های ویدئویی، تأکید روی تعادل کار و زندگی و همکاری بین تیم‌های از راه دور، دیدگاه جهانی نسبت به کار از راه دور در حال تغییرات قابل‌توجهی است.

درنتیجه مدیران سازمان در صنایع مختلف مجبور شدند این سؤال را بپرسند: چطور باید یک نیروی کاری کاملاً از راه دور را نگه داریم؟ چطور باید کارمندان از راه دور را مدیریت کنیم؟ و چطور باید از نیروی کاری از راه دور حفاظت نماییم؟ از منظر تکنولوژی، اکثر شرکت‌هایی که از قدیم کاملاً از راه دور کار نمی‌کردند، می‌توانند اتصال، سخت‌افزار و زیرساخت لازم را برای اینکه درصدی از کارمندان از خانه کار کنند، فراهم نمایند. اما با افزایش بخش کارمندان از راه دور، نیاز به راهکارهای امن افزایش پیدا کرد. غیرقابل‌انکار است که آینده‌ی کسب‌وکار در حال تغییروتحول است. اکنون فعال‌سازی یک نیروی کاری از راه دور، کلید پشتیبانی از تداوم کسب‌وکار می‌باشد.

دسترسی از راه دور چیست؟

دسترسی از راه دور توانایی دسترسی به منابعِ شبکه‌ی سازمانی را از یک مکان دور برای کاربران نهایی فراهم می‌نماید. متداول‌ترین عملکرد دسترسی از راه دور این است که به کارمندانی که سفر می‌کنند یا دورکار هستند توانایی اتصال به شبکه‌ی شرکت و دسترسی به منابعی مثل برنامه‌های کاربردی داخلی، اینترانت، خدمات ایمیل و اشتراک فایل داده شود.

درگذشته، دسترسی از راه دور سرویسی بود که شرکت‌ها از طریق مودم‌های Dial-up ارائه می‌دادند. اما برای اجتناب از هزینه‌ی خطوط تلفن از راه دور، شرکت‌ها شروع به استفاده از روش‌های دسترسی از راه دور کردند که از شبکه‌های عمومی روی اینترنت بهره می‌برد. تکامل تکنولوژی اینترنت به رشد موازی در دسترسی از راه دور با گزینه‌های تطبیق‌پذیرتر و ایمن‌تر منجر شد.

شرکت‌ها چگونه دسترسی از راه دور را برای کارمندان فراهم می‌کنند؟

روش غالب فراهم کردن دسترسی از راه دور، استفاده از یک اتصال VPN است. معمولاً یک کاربر روی یک شبکه‌ی عمومی انتظار حریم شخصی را ندارد، زیرا ترافیک شبکه‌ی او توسط کاربران دیگر و ادمین‌های سیستم، قابل‌مشاهده است. یک VPN تونلی را می‌سازد که ترافیک را به‌صورت خصوصی بین شبکه‌ی از راه دور و کاربر، جابه‌جا می‌کند. این تونل از ترافیک محافظت کرده و آن را نسبت به رهگیری یا دستکاری ایمن می‌نماید.

یک مدل نوظهورِ دسترسی از راه دور، مزیت یک تونل را برای پشتیبانی گسترده از برنامه کاربردی فراهم کرده و درهمین‌حال از طریق سیاست امنیت فایروال نسل جدید، کنترل قدرتمندی را روی دسترسی به برنامه‌های کاربردی حفظ می‌نماید. این رویکرد به ادمین‌ها این توانایی را می‌دهد که به‌طور ایمن فعالیت کاربر از راه دور و دسترسی روی شبکه را فراهم کند. این مدل که مزایای پیاده‌سازی‌های قبلی را با هم ادغام می‌کند، ایمن‌ترین و کارآمدترین راهکار دسترسی از راه دوری است که امروز قابل‌دسترسی می‌باشد.

VPN چیست؟

یک شبکه‌ی خصوصی مجازی (VPN) با رمزگذاری اتصال از دستگاه شخصی، به کاربر این توانایی را می‌دهد که به‌طور ایمن از طریق اینترنت به شبکه‌ی دیگری متصل شود. درواقع VPN شیوه‌ای است برای اتصال به شبکه‌ی سازمانی، بدون حضور در محل فیزیکی دفتر یا محوطه. این راهکار به کارمندان از راه دور که از خارج دفتر کار می‌کنند این توانایی را می‌دهد که از خارج از حوزه‌ی محیط سازمانی، به شبکه سازمان، دسترسی امن پیدا کنند. VPN باعث می‌شود که کارمندان از راه دور بتوانند طوری وارد شبکه شوند که گویی در دفتر حضور دارند و از مزایای اتصال و امنیت یکسانی بهره‌مند گردند. می‌توان VPN را یک خط شبکه‌ی ایمن از کاربر به برنامه‌های کاربردی فرض کرد، فارغ از اینکه آن برنامه‌های کاربردی در یک دیتاسنتر خصوصی قرار دارند یا یک شبکه‌ی عمومی.

 VPN اتصال اینترنت را ایمن‌تر کرده و حریم خصوصی را در فضای آنلاین فراهم می‌کند سازمان‌ها، دولت‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک از VPNها استفاده می‌کنند تا اتصالات به اینترنت را ایمن نمایند و درمقابل عاملان مخرب، بدافزارها و حملات سایبری دیگر از خود محافظت کنند. VPNهای شخصی نیز محبوبیت گسترده‌ای پیدا کرده‌اند، زیرا مکانِ کاربر را مخفی می‌کنند، به‌طور ایمنی داده‌ها را رمزگذاری می‌نمایند و به کاربران اجازه می‌دهند که به‌طور ناشناس با اینترنت کار کنند.

با توجه به اینکه مقدار نیروی کاری از راه دور در حال افزایشی سریع است، سازمان‌ها در سراسر صنایع از مرکز کاری فیزیکی خارج می‌شوند، اما کارمندان هنوز برای انجام وظایف خود به راه ایمنی برای دسترسی به برنامه‌های کاربردی و داده‌ها نیاز دارند.

ما دو نوع VPN داریم:

VPN با دسترسی از راه دور به کاربران مختلف این توانایی را می‌دهد که به یک شبکه‌ی مرکزی متصل شوند. در این صورت، این دستگاه‌ها Endpoint نامیده می‌شوند.

زمانی که فاصله اجازه‌ی اتصال مستقیم به شبکه را نمی‌دهد، Site-to-Site VPN برای اتصال کارمندان دفاتر شعبه‌ای به یک دفتر مرکزی از طریق اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترکیب VPN ایمن با تکنولوژی‌های نیروی کاری از راه دور

تنها راه ایمن‌سازی نیروی کاری از راه دور استفاده از یک VPN ایمن است. کارمندان باید از لپ‌تاپ‌ها، رایانه‌ها و دستگاه‌های موبایل خود، از طریق یک اتصال VPN متصل شوند. می‌توان گفت، VPN راهی ایمن و خصوصی برای ورود مجازی به دفتر سازمانی است.

در بسیاری از مواقع، تکنولوژی نیروی کار از راه دور نیازمند سخت‌افزار است. درحال‌حاضر، با توجه به تأخیر در ارسال کالا در سرتاسر جهان، به دست آوردن سریع سخت‌افزار کار سختی است. خوشبختانه، راه‌های دیگری برای متصل کردن کارمندان به شبکه‌ی سازمانی از خانه وجود دارد که اطمینان حاصل می‌کند تجربه‌ی کاربری آن‌ها دچار مشکل نگردد. افراد می‌توانند با استفاده از VPN بدون تأخیر و به‌طور کارآمدی، وظایف خود را انجام دهند.

ایمیل خود را وارد کنید و عضو خبرنامه شوید.
Start typing to see posts you are looking for.

جهت ثبت درخواست همین حالا فرم را تکمیل نمایید.

با تکمیل فرم و ارسال درخواست خود، همکاران و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

جهت دانلود کاتالوگ شرکت همین حالا فرم را تکمیل نمایید.

جهت دانلود گزارش امنیتی 2023 همین حالا فرم را تکمیل نمایید.

در دنیای امنیت چه خبر؟
جهت دریافت آخرین اخبار دنیای امنیت شبکه و اطلاعات ایمیل خود را وارد کنید.