راهنمای جامع امن‌سازی نیروی دورکار: نقش حیاتی VPN امن – بخش سوم

در بخش اول مطلب راهنمای جامع امن‌سازی نیروی کاری از راه دور: نقش حیاتی VPN امن، به تعریف VPN پرداخته و راه‌هایی که شرکت‌ها برای ارتباط نیروی دورکار با شبکه سازمان استفاده می‌کنند را شرح دادیم و در بخش دوم این مطلب به برسی نحوه کار VPN پرداختیم.

دلایل نیاز به اتصال VPN برای قدرت دادن به نیروی کاری از راه دور به‌صورت امن

ارائه‌ی امکان کار از راه دور به کارمندان نیازمند قابلیت ارزیابی داده‌های شرکت و منابع نرم‌افزاری است. ارائه‌ی دسترسی از راه دور برای کارمندان کاربردی و باعث بهبود بهره‌وری می‌شود، با این‌حال نیازمند اقدامات مناسبی است تا نیروی کاری از راه دور توانایی پشتیبانی از تداوم کسب‌وکار را پیدا کرده و از شبکه نیز حفاظت گردد، زیرا امنیت اطلاعات نیز مسئله‌ی مهمی است. اتصال VPN بهترین راه است که به نیروی دورکار اجازه می‌دهد وظایف خود را انجام دهد و از آن‌ها محافظت نیز می‌کند.

نگاه سریعی به چشم‌انداز امنیتی امروز نشان می‌دهد که سازمان‌ها با چه تهدیداتی مواجه هستند:

کارمندان می‌توانند تقریباً به‌اندازه‌ی هکرها و مجرمان سایبری برای یک کسب‌وکار خطرناک باشند.

 Phishing، بدافزار و مهندسی اجتماعی متداول‌ترین انواع حمله هستند و این سه ریسک بین کارمندان از راه دور بسیار رایج است.

۳۹% از سازمان‌ها «فقط تا حدودی» نسبت به توانایی خود در ارزیابی دقیق کارآمدی برنامه‌های آگاهی از Phishing خود اطمینان دارند.

تهدیدات متداول امنیت در کار از راه دور:

  • حملات Phishing
  • Distributed Denial of Service یا DDOS
  • حملات Desktop Account از راه دور
  • Exploitهای Bluekeep
  • عبور از احراز هویت چندعاملی

وقتی پای مسائل امنیتی در ایمن‌سازی نیروی دورکار در میان باشد، باید رویکردی استراتژیک اتخاذ کرد تا از نقض‌های امنیتی داده پیشگیری شود. داشتن نیروی کاری از راه دور بدین معنی است که کارمندان باید به برنامه‌های کاربردی دسترسی داشته باشند که از طریق شبکه قابل‌دسترسی هستند و این امر داشتن VPN را حیاتی می‌کند. یک VPN درواقع به کاربران یک اتصال خصوصی رمزگذاری شده از Endpoint (که می‌تواند یک دستگاه موبایل، تبلت یا لپ‌تاپ باشد) به یک شبکه‌ی سازمانی می‌دهد تا منابع سازمان رو به اینترنت عمومی باز نباشد.

مزایای استفاده از یک VPN امن برای نیروی دورکار

امنیت

اولین و مهم‌ترین مزیت استفاده از یک VPN، امنیت است. کارمندان می‌توانند به‌جای استفاده از یک خط عمومی، از یک شبکه‌ی خصوصی استفاده کنند که تونلی امن را برای دسترسی به داده‌ها و برنامه‌های کاربردی ایجاد می‌کند.

قابلیت دید

قابلیت دید نیز یکی از مزایای اصلی VPN است. مثلاً اگر فردی در دستگاه خود دارای VPN Client باشد، می‌تواند ترافیک شبکه، برنامه‌های کاربردی، پورت‌ها و پروتکل‌هایی را که کاربر یا دستگاه به آن‌ها دسترسی دارند تصویرسازی کند و قابلیت دید عمیقی را به فعالیت دستگاه و کاربر روی شبکه ارائه دهد.

کنترل

کنترل برای ایمن‌سازی دسترسی از راه دور مهم است. محصول APKVPN به سازمان‌ها این توانایی را می‌دهد که کنترل دسترسی یا بخش‌بندی را اعمال کنند. به‌عبارت‌دیگر، ایجاد و اعمال یک Policy که بگوید فرد به‌خصوصی در تیم بازایابی فقط باید به برنامه‌های کاربردی مربوط به بازاریابی دسترسی داشته باشد، کار ساده‌ای است.

گزینه‌های پیاده‌سازی منعطف

یکی دیگر از مزایای استفاده از یک VPN، گزینه‌های پیاده‌سازی منعطف آن هستند. امروزه، VPNهایی مبتنی بر سخت‌افزار و نرم‌افزار وجود دارند که گزینه‌های مختلفی را برای فعال‌سازی VPN براساس نیازهای تکنولوژی به‌خصوص کاربران ارائه می‌دهند.

دسترسی برنامه کاربردی SaaS و Cloud

دسترسی بهبودیافته به برنامه‌های کاربردی SaaS و Cloud یک مزیت حیاتی است. کسب‌وکارها هر روز بیشتر از دیروز از برنامه‌های کاربردی Cloud استفاده می‌نمایند. دسترسی به این برنامه‌های کاربردی به‌صورت ایمن حیاتی است و متصل شدن از طریق اینترنت عمومی به‌طور ایمن ممکن نیست. بدون رمزگذاری یا یک VPN، دسترسی به برنامه‌های کاربردی Cloud ارزش ریسک را ندارد، زیرا پای اطلاعات حساسی در میان است. اما استفاده از یک VPN باعث می‌شود که دسترسی به برنامه‌های کاربردی Cloud بسیار ساده گردد.

آزادی جغرافیایی

استفاده از یک VPN بدین معنا است که کارمندان سازمان می‌توانند مکان جغرافیایی خود را انتخاب کنند؛ آن‌ها می‌توانند از هر جایی متصل شوند، بدون اینکه نیاز باشد به‌صورت فیزیکی به دفتر نزدیک باشند. آزادی جغرافیایی همان چیزی است که به کارمندان از راه دور اجازه می‌دهد از خانه کار کنند.

گزینه‌های نوع اتصال

انتخاب نوع اتصال بدین معنی است که کارمندان از راه دور می‌توانند از Wi-Fi، ۵G یا یک اتصال سیمی استفاده کنند و در تمامی این موارد امکان استفاده از یک VPN وجود دارد.

ایمیل خود را وارد کنید و عضو خبرنامه شوید.
Start typing to see posts you are looking for.

جهت ثبت درخواست همین حالا فرم را تکمیل نمایید.

با تکمیل فرم و ارسال درخواست خود، همکاران و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

جهت دانلود کاتالوگ شرکت همین حالا فرم را تکمیل نمایید.

جهت دانلود گزارش امنیتی 2023 همین حالا فرم را تکمیل نمایید.

در دنیای امنیت چه خبر؟
جهت دریافت آخرین اخبار دنیای امنیت شبکه و اطلاعات ایمیل خود را وارد کنید.